Ana Sayfa

>

Haberler

>

Güncel Haberler

Dosso Dossi Türk Mankenlerle Bakü’de Şov Yapacak

Türkiye’nin en büyük moda organizasyonu Dosso Dossi Fashion Show, ülke sınırlarını aşıyor. Şov, 1-3 Mart tarihleri arasında Bakü EXPO CENTER’da 40 markanın katılımı ve Türkiye’nin en ünlü mankenlerinin yer alacağı büyük bir defile ile gerçekleştirilecek.

Erkek giyim, ayakkabı ve çantayı da ürün gruplarına dâhil ederek 2018’i “ilklerin yılı” ilan eden Dosso Dossi Fashion Show, bir başka ilk olarak dünya genelinde büyük ses getiren şovunu yurt dışına taşıyor. Antalya’da yılda iki kez Haziran ve Aralık aylarında düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show, Türkiye dışında ilk kez kardeş ülke Azerbancan’ da gerçekleştirilecek. Başkent Bakü’de en büyük fuar merkezi olan BAKÜ EXPO CENTER’ da 1-3 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan  Dosso Dossi Fashion Show-BAKÜ’ ye 40 Türk firması katılacak. Azerbaycan, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere çevre ülkelerden hazır giyim alıcılarının davetli olacağı şov kapsamında ünlü koreograf Öner Evez tarafından bir defile düzenlenecek. Türkiye’nin en ünlü mankenlerinin katılımıyla yapılacak defilede 2018 ilkbahar-Yaz ürünleri sergilenecek.

 “40 Firma İle Bakü’ ye Gidip Bin Alıcıyı Ağırlayacağız”

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, yurt dışına açılım stratejisinin ilk resmi adımını Bakü’de atacaklarını söyledi. Hikmet Eraslan, “Dosso Dossi olarak farklı bir soluk getirdiğimiz bu fuarı ilk defa Antalya dışında kardeş ülke Azerbaycan Bakü’de düzenleyeceğiz. Bu organizasyonumuzu kardeş ülke Azerbaycan’da gerçekleştirecek olmamız bizim için çok anlamlı ve önemli olacak.’’ dedi.

Dosso Dossi Fashion Show-BAKÜ’nün Antalya ile aynı konseptte olacağını söyleyen Hikmet Eraslan, ilk organizasyon için Türkiye’den kadın, erkek, çocuk giyim ve ayakkabı kategorilerinde toplam 40 firma ile Bakü’ye gideceklerini belirtti. Yaklaşık bin alıcıyı ağırlayacaklarını söyleyen Hikmet Eraslan, “Dosso Dossi Fashion Show-BAKÜ ile hem ülkemizin, hem firmalarımızın, hem de kardeş ülke Azerbaycan’ın ticaretine katkı sunacağız.  Ayrıca, Dosso Dossi’ye özgü konser ve defilelerle Bakü’de festival havası estireceğiz.” diye konuştu.

 

Dosso Dossi Türk Mankenlerle Bakü’de Şov Yapacak - Laleli Dergisi