Ana Sayfa

>

Haberler

>

Güncel Haberler

Paris’te Türk Moda Rüzgârı Esti

 

Avrupa’nın en önemli moda merkezlerinden Paris’te Türk moda rüzgârı esti. Avrupa’nın en büyük hazır giyim ve konfeksiyon tedarikçilerinden Türk Hazır giyim ve Konfeksiyon Sektörü, 13-15 Şubat 2018 tarihlerinde Paris’te düzenlenen Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı’nda 26 firma katıldı. İstanbul ve İzmir ağırlıklı 26 Türk hazır giyim firması, fuar iplik, kumaş, deri, hazır giyim, aksesuar, tasarım sektörlerini bir araya getiren Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı’nda İlkbahar – Yaz 2019 koleksiyonlarını dünyanın dört bir tarafından gelen alıcılara sunma fırsatı yakaladı. 126 ülkeden gelen ithalatçılar, Türkiye standına yoğun ilgi gösterdi.

 

Fuara Yoğun İlgi: 126 Ülkeden Gelen 60 Binin Üzerinde Alıcı

Paris Fuarı'na 2015 yılından beri yılda iki kez Türkiye Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Ege Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, Türkiye’den katılımın her yıl arttığı ve Türk firmalarının bu pazarda konumunu güçlendirmesine yardımcı olduklarını kaydetti.

Türk Hazır giyim ve Konfeksiyon Sektörü ile Tekstil Sektörlerinin birlikte yıllık 25 milyar dolar ihracata imza attıklarına dikkati çeken Kızılgüneşler, “Birbirinin tamamlayıcısı bu iki sektörün 2023 yılı ihracat hedefi ise; 50 milyar doları Hazır giyim, 20 milyar doları tekstil olmak üzere 70 milyar dolar. Bu hedefe ulaşmak için yeni ihraç pazarlarına ve müşterilere ihtiyacımız var. İhracatçı firmalarımızın fuarlara katılarak ürünlerimizi tanıtma ve yeni ihracat bağlantıları kurmaları hayati öneme sahip. İhracatçı firmalarımız yeni koleksiyonlarını 126 ülkeden gelen 60 binin üzerinden profesyonelin beğenisine sundu. Bu temasların ihracat rakamlarımıza olumlu yansıyacağından kuşkumuz yok.” diye konuştu.

 

 

Türkiye, Eylül ayındaki PV Fuarı’nda Partner Ülke Olmak İstiyor

Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı’ndan Türk hazır giyim sektörünün daha fazla fayda sağlaması için Fuar İdaresi ile yeni projeler üzerinde çalıştıkları bilgisini paylaşan EHKİB Başkanı Kızılgüneşler; “Eylül ayında gerçekleştirilecek fuarda katılımcılarımızın Avrupa’nın önemli markaları ile bir araya geleceği bir networking etkinliği organize edilmesi konusunda anlaştık. Yine önümüzdeki dönemde firmalarımızın daha çok alıcıyla bir araya gelebilmesine imkân sağlayacak projeler gerçekleştirilmesi konusunda mutabık kalındı. Türkiye’nin 2018 Eylül ayında düzenlenecek PV Fuarı’nda ‘Partner Ülke’ olması konusunda fuar idaresi ile görüşmelerimiz sürüyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

 


 

 

 

Paris’te Türk Moda Rüzgârı Esti - Laleli Dergisi