Ana Sayfa

>

Haberler

>

Güncel Haberler

Sektörün Öncüsü LİNEXPO İç Giyim Fuarına Yoğun İlgi

Türkiye’ de iç giyim sektörünün öncüsü olan LİNEXPO fuarı, 8-10 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 3.kez kapılarını açtı. Uluslararası ziyaretçilerinin olduğu LİNEXPO fuarına katılımcı firmalar, oldukça sıkı hazırlandı. Fuarda; birbirinden güzel pijama, sabahlık, ev giyimleri, iç çamaşırı koleksiyonları görücüye çıktı. Fuar için özel tasarımlar hazırlayan firmalar, bu yıl yapılacak olan satışlardan oldukça umutlu. Geçtiğimiz yılı 6 milyar dolar ihracat ile kapatan iç giyim sektörü, bu yılı 7 milyar dolar ciro yaparak kapatmak hedefinde.

Ünlü manken Deniz Akkaya sunuculuğunda başlayan açılışa iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, İHKİP Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTHİB Başkanı İsmail Gülle, İTO Başkan Yardımcısı Dursun Topçu ve LASİAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Hardal katılım gösterdi. LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, fuarda Laleli’nin iç giyim firmaları Matilda, Doreanse, Hay's, Özalper Tekstil, Donella, CoCoon, Sistina, Monamise stantlarını ziyaret etti.

 

14 Bin Ziyaretçi…

Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD) Başkanı Osman Alyüz, bu yılki LİNEXPO fuarı için şunları söyledi: ’’ Bu yıl gerçekleşecek olan İç Giyim fuarımız için geçtiğimiz yıldan bu yana oldukça yoğun bir çalışma, içine girdik. Son yıllarda her yıl artan ihracat ivmesine sahip bir sektör haline geldik. Amacımız bunu her yıl katlayarak devam ettirmektir. İç giyim derneği olarak yurt dışına gönderdiğimiz ekiplerimiz şimdiye kadar, 50 civarında ülkeye LİNEXPO fuarımızın tanıtımını yaptılar. Bu yılki fuarımızda 7 bin civarında yabancı 7 bin kadar da yerli ziyaretçi bekliyoruz. Fuara katılan firmalarımız için her yıl olduğu gibi kura sistemi ile yer tayini yapmak zorunda kaldık. Fazla talep olduğu için açık attırma ve kura sistemini tercih etmek zorunda kalıyoruz." dedi.

‘Fuara İtina İle Hazırlandık’
TİGSAD Başkan Yardımcısı Eşref Geyik: "Bu yıl gerçekleşecek olan İç Giyim Fuarı için, geçtiğimiz yıldan bu yana oldukça yoğun bir çalışma içindeyiz. Son yıllarda her yıl artan ihracat ivmesine sahip bir sektör haline geldik. Amacımız bunu her yıl katlayarak devam ettirmek."

 

Sektörün Öncüsü LİNEXPO İç Giyim Fuarına Yoğun İlgi - Laleli Dergisi