Ana Sayfa

>

Haberler

>

Güncel Haberler

Türk Hazır Giyimci, Spor Giyim Yaparak İhracatı 18 Milyar Dolara Çıkaracak

Münih’te düzenlenen dünyanın en büyük spor giyim fuarında(ISPO Munich)3,3 milyar dolar ihracata imza atan Türk firmaları ilgi odağı oldu. İHKİB’in milli katılım düzenlediği fuarda Türkiye’den 33 firma yer aldı. Bu yıl 18 milyar dolar ihracat çıtasının aşılmasında spor giyim üretiminin öne çıkacağı bildirildi. 28 – 31 Ocak tarihleri arasında düzenlenen fuara, bu yıl 58 ülkeden 2 bin 900 firma katıldı. Fuarı 130 bin kişi ziyaret etti.

 

Türk Firmaları ISPO Munıch’ te Çok Önemli Bağlantılara İmza Attılar

İHKİB Başkan Yardımcısı Mustafa Gültepe, Türkiye’nin spor giyim ihracatında dünyada beşinci, Avrupa’da birinci sırada yer aldığını bildirdi. Gültepe, “Firmalarımız kalite ve tasarımlarıyla ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.  Münih’te bir kez daha şahit olduğumuz gibi spor giyim trendi dünyada hızla yükseliyor. Küresel piyasalardaki talebe uygun olarak spor giyim üretimimizi daha da arttırmalıyız.  Firmalarımız Ispo Munich’te çok önemli bağlantılar yaptılar.”

Fuara 2019’da En Az 50 Firma İle Katılacağız

İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi ve AB, ABD ve Uzakdoğu Fuarlar Komitesi Başkanı Özkan Karaca da ISPO Munich’te organizatörlerin ve katılımcıların gösterdikleri yoğun ilginin Türkiye’nin üretim gücünün kanıtı olduğunu söyledi. Türkiye’de teknik çorap üretimi yapan firmaların da fuara katılımı için girişimlerde bulunacaklarını bildiren Karaca, “Küresel pazarlarda iddiamızı arttırabilmek için fonksiyonel ipliklerden yapılan her türlü spor giyime ağırlık vermeliyiz. Gelecek yıl en az 50 firma ile ISPO Munich’e katılım göstermeyi planlıyoruz.”

 

Türk Hazır Giyimci, Spor Giyim Yaparak İhracatı 18 Milyar Dolara Çıkaracak - Laleli Dergisi