Ana Sayfa

>

Haberler

>

Güncel Haberler

“Yurt dışındaki alıcılara ulaşmak için ilk adres Bakü”

Dünyaca ünlü top modellerin katılımıyla Türkiye’nin en büyük moda organizasyonuna imza atan Dosso Dossi Fashion Show, yurt dışındaki ilk etkinliğini kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ de 1-3 Mart tarihleri arasındagerçekleştirdi. Bu kez Türkiye’nin en ünlü mankenlerini kadrosuna dâhil eden Dosso Dossi Fashion Show, Bakü’de adeta Türk rüzgârı estirdi.

Aralarında; Çağla Şıkel, Özge Ulusoy, Wilma Elles, Şebnem Schaefer, Günay Museyeva, Merve Büyüksaraç, Tuba Melis Türk ve Ege Begüm Yücetan’ın da olduğu mankenler Azerbaycan’ın en büyük fuar merkezi olan EXPO Center’da podyuma çıktı. Koreografisini Öner Evez’in hazırladığı defilede Türk tasarımcıların 2018 ilkbahar-yaz ürünleri sergilendi. Azerbaycan’ın yanı sıra çevre ülkelerden ve Türkiye’den gelen konuklar defileyi büyük bir keyifle izledi.

Defilenin ardından mankenlerle birlikte basın toplantısı düzenleyen Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, ilk yurt dışı şovu kardeş ülke Azerbaycan’da yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi. Hikmet Eraslan, “Dosso Dossi’ye özgü defile ve konserler ile Bakü’de festival havası estiriyoruz. Türk ve Azerbaycan halkları arasında pek çok ortak yan var. Kendimizi evimizde hissediyoruz. ‘İki devlet tek millet’ anlayışıyla Türkiye ile güçlü bağları bulunan Azerbaycan’ın modayla da anılması için üzerimize düşeni yapıyoruz. 1-3 Mart tarihleri arasında Azerbaycan’ın uluslararası en büyük moda organizasyonunu yaptık. İlk şovumuzun ardından daha büyük etkinliklerle Azerbaycan’da olmayı çok arzu ediyoruz” dedi.

Röya’ lı Unutulmaz Final

Dosso Dossi Fashion Show’un Bakü finalinde ise Azerbaycan’ın en ünlü şarkıcılarından olan ve ülkemizde de önemli bir hayran kitlesi bulunan Röya, konser verdi. Podyumdaki coşkuyu “after parti” ile geceye taşıyan Dosso Dosso Dossi Fashion Show, konuklarına unutamayacakları bir gece düzenledi. Kırmızı kıyafetiyle ve enerjisiyle dikkatleri üzerine geçen Röya, Bakü’nün popüler eğlence merkezi Enerji Club’ta gerçekleştirilen konserinde Azerice söylediği şarkılarla konuklarını coşturdu. Röya’nın konserinden sonra sahneye gelen Gürcistan asıllı Soso Pavliashvili ile parti devam etti.

Programa, LASİAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca ve LASİAD Başkan Vekili Muhammed Sancaktar katıldı.

 

“Yurt dışındaki alıcılara ulaşmak için ilk adres Bakü” - Laleli Dergisi