Ana Sayfa

>

Kültür - Sanat

>

Ajanda

Sinemaseverler İçin Sonbaharda 6 Yeni Program

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla yeni sezona 6 ayrı programla girdi. Anthony Cragg: İnsan Doğası sergisine paralel olarak hazırlanan Yakın Temas film programının gösterimiyle başlayan yeni sezonda Lucretia Martel Retrospektifi, Polonya’dan Şimdi, Almanya’dan Yepyeni Filmler, Biz’de Varız programına ek olarak bir de kısa film seçkisi izleyiciyle buluştu. 
 
İstanbul Modern Sinema’da yeni sezon 20 Eylül’de başladı. İstanbul Modern Sinema’nın yeni sezonunda sergiye paralel film gösterimlerinin yanı sıra farklı ülke sinemalarından seçkilere ve tematik film programlarına yer verildi. 
 
Arjantinli yönetmen Martel’in sineması
Arjantin Başkonsolosluğu işbirliğiyle gerçekleşecek Lucretia Martel Retrospektifi, 9 yıl aradan sonra Zama ile sinemaya dönüş yapan Arjantinli yönetmen Lucretia Martel’in tüm uzun metrajlı filmleri ve 3 kısa filmini içeriyor. Program 18-21 Ekim’de izlenebilir.
 
Polonya’dan Şimdi
25-28 Ekim tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak olan ve Polonya Başkonsolosluğu işbirliğiyle gerçekleşen programda bu yıl kısalardan bir seçki de yer alacak.
 
Almanya’dan Yepyeni Filmler
1-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek program kapsamında, Alman sineması üzerine sinema yazarı ve yönetmen Rüdiger Suchsland’ın konuk olarak katılacağı bir söyleşi de yer alacak. 
 

Sinemaseverler İçin Sonbaharda 6 Yeni Program  - Laleli Dergisi