Ana Sayfa

>

Kültür - Sanat

>

Gezi

Türkiye'nin Bağ Bozumu Rotaları

Sonbahar mevsiminde tabiat yeni gelen mevsimi tüm benliğiyle kucaklamaya hazırdır. Tarihi yıllar öncesine uzanan bağ bozumları da, Eylül ayının coşkusuyla hayatımıza girer. Üzümlerin olgunlaştığı bu dönemde, ülkemizin pek çok köşesinde festivaller düzenlenir. 
 
Festivaller Durağı: Bozcaada
Geniş üzüm bağları sayesinde bağ bozumu rotası deyince şüphesiz ilk aklımıza gelen duraklardan biridir Bozcaada. Bunda doğa içerisinde, bağların yanı başında konumlanan konaklama imkânlarının olduğu kadar, düzenlenen Bozcaada Bağ Bozumu Festivali’nin de önemli bir etkisi vardır.
Mistik Coğrafya: Kapadokya
Gün doğumunun ve batımının harika olduğu Kapadokya’da bağ bozumu zamanında, üzüm bağlarına doğru çıkılan yolculuk uzun süre hafızalardan silinmiyor.
Berrak Deniziyle: Urla
Ege’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Urla’nın güzelliği yalnızca berrak denizinden gelmiyor. Burası aynı zamanda yemyeşil üzüm bağlarıyla da ön plana çıkıyor. 
Organik Bir Durak:Barbare Bağları
İsmini son zamanlarda sık sık duyduğumuz Barbare Bağları kısa süre içerisinde en popüler duraklardan biri haline geldi. Tekirdağ’da yer alan Barbare’nin bu kadar ünlenmesinde hem organik yetiştirilen üzümlerin etkisi büyük. 
 

Türkiye