Ana Sayfa

>

Lasiad

>

Lasiad Haberleri

8. Arama Konferası’nda Lalelinin Geleceği Tasarlandı

LASİAD, Gelecek Stratejisi, Hâkim akımlar, Tehditler ve fırsatlar, Laleli’nin bütünleştirilmiş gelecek tasarımı grup çalışmaları ve sunumları ile beyin fırtınası, fikir alış verişi ve değerlendirmelerinin yapıldığı 8. Arama Konferansını 20-23 Aralık tarihleri arasında Calista Luxury Resort Hotel’de düzenledi. Konferansa LASİAD Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri ile sekretarya katıldı.

‘Ruslar Gelince Laleli Oluşmadı, Laleli Zaten Vardı’

Açış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca’ nın yaptığı  arama konferansını Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu’nun ekibi modere etti. Birçok fikir ve görüşün dile getirildiği arama konferansında söz alan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhammed Sancaktar; “Ürünlerimizin kalite ve üretimlerinde hiçbir sıkıntı yok. Bizim fiyatlarımızda sıkıntı var. Laleli’de ana müşteri yine Ruslar. Başka ülkelerden gelen müşterilerimiz de var. Fiyatlarımız uygun duruma düştüğü zaman diğer ülkelerdeki çoğu müşteri Türkiye’ye tekrar gelmeye başladı. 2015-2016 krizinden sonra üretilenlerin fiyatlarının biraz daha düşmesinden dolayı çoğu müşteri geri gelmeye başladı. Laleli de fiyatlar yükseldiği zaman müşteri serbest dolaşımdan dolayı İtalya, Fransa gibi ülkelere gidiyor. Ruslar geldi Laleli oluştu diye bir şey yok. Laleli zaten vardı. Laleli Ruslar ile genişledi” dedi.

Arama konferansının 2. Oturumunda Hâkim Akımların oluşturduğu tehdit ve fırsatları 4’er gruplar halinde çalışıldı ve sonuçları değerlendirildi. Yapılan değerlendirme sonucunda Hakim Akımlar – Tehditler ve Fırsatlar çalışmasından ortaya çıkan en önemli sonuç; LASİAD’ ın bölge tanıtımı için önemli bir aktör olma potansiyeli oldu.

Arama Konferansının 2. Gününde “Laleli’nin bütünleştirilmiş gelecek tasarımı ele alındı. LASİAD heyeti Laleli’nin gelecekteki tasarımı ile ilgili Arama Konferansı Ekibi’ nin yönlendirmesi ile gruplara ayrılarak çalıştı. Ortaya çıkan projeler Arama Konferansının son oturumunda istişare edildi.

“En Çok Keyif Aldığım Arama Konferansıydı”

LASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdem Soylu Karabağlı; “ Bu benim 7. Arama Konferansım ama en keyif aldığım ve en faydalı Arama Konferansı oldu. Oğuz Babüroğlu ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Biz tamamen amatör olarak yaşantımızı, işimizi idame etiğimiz bölgeyi nasıl ayakta tutabiliriz, ticaretimizi daha ileriye nasıl taşıyabiliriz onun üzerine konuştuk”

LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca Arama Konferansının son gününde yaptığı konuşmada, “2 gün boyunca burada bir çalışma yaptık. Başta Arama Konferansı Ekibi  olmak üzere katılımcı arkadaşlara  teşekkür ediyorum. Arama Konferansı ekibi profesyoneldi biz tamamen amatör olarak yaşantımızı, işimizi idame etiğimiz bölgeyi nasıl ayakta tutabiliriz, ticaretimizi daha ileriye nasıl taşıyabiliriz onun üzerine konuştuk. Grup çalışması yaparken bazen güldük bazen ciddileştik bundan dolayı da sürç-i lisan ettiysek affola” dedi.

8. Arama Konferası’nda Lalelinin Geleceği Tasarlandı - Laleli Dergisi