Ana Sayfa

>

Lasiad

>

Lasiad Haberleri

LASİAD’ la Fatih Belediyesi Yerel Buluşmalarda Bir Araya Geldi

Fatih Belediyesi’nin başlattığı yerel buluşmalar projesi bu hafta Laleli’de düzenlendi.LASİAD’ ın ev sahipliğinde 14 Mart Çarşamba günü Wyndham Otel’de kahvaltıyla başlayan toplantıda Laleli’nin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk,Fatih Belediyesi Başkan Yardımcıları,Meclis Üyeleri ve Birim Müdürlerinin katıldığı toplantıya,LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, Yönetim,Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleri ile çok sayıda LASİAD üyesi Laleli firması katıldı.

Programın açış konuşmasını LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca yaptı. Eyyüpkoca; "Belediye Başkanımız Mustafa Demir, 7 yıllık başkanlık sürem boyunca her aradığımızda yanımızda oldu. Ben kendimi çok şanslı hissediyorum. Sivil toplum örgütü ve Yerel Yönetim olarak bir araya geliyoruz ve yaptığımız çalışmaları konuşuyoruz. Yerel yönetimler bulundukları ortam içinde ya şanstır ya şansızlıktır. Ben kendimi, Laleli’yi çok şanslı olarak düşünüyorum. Ben hepinizin huzurunda samimi olarak, bütün yüreğimle Fatih Belediye Bakanı Mustafa Demir’e teşekkür etmek istiyorum." dedi.

Eyyüpkoca’dan sonra Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk konuştu. Görk konuşmasında ağırlıklı olarak LASİAD’ın Laleli için yaptıklarından ve öneminden söz etti.

"Laleli, yüzyıllar gelen bir geleneğin son durağıdır"

Son konuşmacı olarak kürsüye çıkan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ise "Ticaretin iki önemli ayağı vardır. Biri Baharat diğeri İpek’tir. İpek’in merkezi İstanbul’dur ve Laleli’dir. Tarih boyunca buralar moda açısından da tekstil açısından da üretim açısından da her zaman önemli yeri olmuştur. Bu potansiyel geriye dönüp baktığımızda yüzyıllar boyunca gelen bir geleneğin son durağıdır ve devamıdır. Bu anlamda da Laleli’de bizim için son derece önemlidir. Laleli’nin bugünlere gelmesinde en büyük pay şüphesiz ki iyi organize olmuş ve üzerine aldığı bir işi titizlikle yapan LASİAD’a aittir. LASİAD ile birlikte yaptığımız ve başka bir yerde örneği olmayan projeleri başka bir STK ile yapamadık." dedi.

Programın sonunda katılımcılar tarafından çeşitli öneri ve dilekler ve temenniler dile getirildi ve sorular soruldu. Başkan Mustafa Demir ve ekibi soruları yanıtlayarak, sorunların çözümleneceği belirtti.

 

LASİAD’ la Fatih Belediyesi Yerel Buluşmalarda Bir Araya Geldi - Laleli Dergisi