Ana Sayfa

>

Moda

>

Moda Haberleri

Yeni Sezon Koleksiyonları İle GIZIA GATE’e bahar geldi

Türk tasarımcıların markası Gizia GATE, baharın tazeliğini ve renkleri buluşturduğu ilkbahar yaz koleksiyonuyla karşımızda.Yeni sezonda Bora Aksu, Dice Kayek, Mehtap Elaidi’ de koleksiyon hazırlayanlar arasında yerini aldı. Renklerin uyumuna, baharın davetine sizde karşılık verin.

 

 

Bora Aksu Yeni Koleksiyonunda Kutnu Kumaşı Kullandı

 

Çağdaş Türk resminin ilk kadın ressamı olan Mihri Müşfik Hanım'dan ve onun kontrastlarla dolu yaşantısından ilham alıyor. Aksu koleksiyonunu, Gaziantep’te 16. yüzyıldan bu yana dokunan, bir dönem Osmanlı padişahlarının kaftanlarının da dikildiği, “saray kumaşı” olarak bilinen kutnu kumaşından oluşturuyor. Koyu kırmızı, koyu mavi ve lacivert tonları, turkuvaz, pastel mavi, pembe gibi yaz aylarının sembol renklerini, tül, ipek, kutnu ve şifonlarla harmanlayarak, yeni sezonda çarpıcı, romantik, büyüleyici bir koleksiyon sunuyor.

 

Dice Kayek’ ten Romantik Bir Yaz Koleksiyonu

 

 “My Name is Eva”, karanlıkla aydınlığın çatışması, saflıkla kötülüğün, gençlikle yaşlılığın iç içe geçtiği, birbirleriyle bağdaşmayan materyal ve formların birleşmesi görülüyor. Kumaş seçimlerinden şekillere, işlemelerden finisyonlara kadar koleksiyonda zıtlıklar hâkim, kötü adamlar ve iyi masum kızlar anlatılıyor. Dice Kayek çok minimal, beyazın hâkim olduğu, sade volanlar ve bol kesimlerin öne çıktığı duru ve romantik bir yaz koleksiyonu sergiliyor.

 

Mehtap Elaidi’ nin Koleksiyonunda Renk, Parıltı Ve Deseneler Hâkim

 

Ve-Da-Ha" koleksiyonu, iki kadının hayatlarının farklı dönemlerinin birbiriyle kesişmesini ve bu kesişimin onları özgürleştirmesini konu alıyor. Farklı gruplarda aynı model elbiseyi, tulumu veya pantolonu farklı tavırlarda ve yorumlarda sergilediği koleksiyonda uzun silüetler ve nakış detaylı tasarımlar dikkat çekiyor. Özlem duygusunu simgeleyen desenlerin hem payetlerde, hem de farklı dokularda karşımıza çıkması ise bir diğer dikkat çeken öğe olarak öne çıkıyor. Asimetrik kesimler, yalın elbiseler ve parıltılarla beraber, ilkbahar yaz sezonunu renk, parıltı ve desenlerle kutluyor.

 

Yeni Sezon Koleksiyonları İle GIZIA GATE’e bahar geldi  - Laleli Dergisi