Ana Sayfa

>

Moda

>

Moda Haberleri

Zarif, Sade Çizgilerin Sahibi Dilek Hanif Koleksiyonu

Tozpembe, bej, somon, kiremit ve tarçın gibi toprak renkleri hâkim… Tül, tafta, keten, krep ve şifon kumaşlara uygulanan işleme ve püsküller tasarımları tamamlarken, kemerler aksesuar olarak tercih edilerek bir bütünlük elde ediliyor.

Zarif, sade ve net çizgileri ile Dilek Hanif; hareketleri, düşünme biçimleri ve stilleriyle kendilerine güvenen kadınlar için 2018 İlkbahar-Yaz sezonunda da ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Fark edilir bir zarifliğe sahip ve her zaman özgün ve gizemli bir iddiası olan kadınlar için tasarlanan koleksiyon, 3 farklı line’dan oluşuyor. Dilek Hanif Hazır Giyim 2018 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun 2 line’ı olan “Almond Blossom” ve “Flower Garden”, Vincent Van Gogh ve Gustav Klimt’in büyüleyici eserlerinden ilham alıyor. Sonuncu line olan “Coctail” ise, büyüleyici gece elbiselerinden oluşuyor.

Gustav Klimt’in 1905 yılına ait “Çiçek Bahçesi” anlamına gelen “Blumengarten” isimli tablosundan ilham alınarak hazırlanan “Flower Garden”da ise daha enerjik ve canlı renkler ön plana çıkıyor. Dökümlü ve tül kumaşların fırfır ve çiçek detaylarıyla süslendiği “Flower Garden”, fırfırları, renkleri ve modelleri ile dinamik bir stili yansıtıyor. Bu line’da pli, hacim yaratmak amacıyla daha yoğun fakat sade bir biçimde kullanılıyor. Akışkan kumaşlar, “Flower Garden”ın vazgeçilmezi.Sofistike ve lüks gece giyim elbiselerinden oluşan “Coctail” line’ında ise, siyah, fildişi, bordo, dumanlı gri ve nüde tonlar göze çarpıyor. Dökümlü kumaşlar üzerine yapılan nude ve metalik işlemelerin yanı sıra çiçek desenleri kullanılarak zarif bir görünüm elde ediliyor.

 

Zarif, Sade Çizgilerin Sahibi Dilek Hanif Koleksiyonu  - Laleli Dergisi