Ana Sayfa

>

Röportaj

>

Söyleşi

LALELİ’NİN SESİ Rus tüketicinin gözü hala Laleli’de DARK MEN…

Laleli, İstanbul tekstilinin kalbi olmayı sürdürüyor. Laleli esnafı farklı talepleri ürün zenginliği ile karşılamaya devam ediyor. Bundan sonraki sayılarda da özellikle yer vereceğimiz esnaf ziyaretlerinde ilk olarakDark Men’in Satın Alma müdürü Mehmet Dark’ı dinledik. 1992 yılından beri esnaflık yapan Mehmet Dark, üç kuşaktır Laleli’ de tekstil alanında hizmet veriyor. 

Son dönemde Rusya ile yaşanan gerginlik sonrası işleriniz nasıl etkilendi, şuan satışlarınız nasıl?

Laleli Türkiye’de ihracat kapısını açan yerdir. Moda, tekstil deyince İstanbul’un kalbi olan Laleli akla gelir. Yaşanan krizler sallantıya sebep olsa da hala valiz ticaretinin en yoğun yapıldığı yer burasıdır. Ruslar eskiden çok fazla geliyordu son 4-5 senede azalma oldu. Ama şuan ben 30-40 ülkeye satış yapıyorum. Bir yerden azalma olsa da alıcı her daim var.

Hangi ürün türünde satışınız var?

Büyük ve küçük beden satışı yapıyoruz. Yüzde 30 genç yüzde 70 büyük beden satışımız var. İşlerimiz iyi gidiyor. Büyük bedene eskiye oranla ilgi daha fazla.

LASİAD yeni projesi esnafları ziyaret ediyor ve sorunlarını dinliyor. Geçtiğimiz hafta sizin mağazanızı da ziyaret ettiler. Nasıl buluyorsunuz bu girişimleri?

LASİAD, esnafa sahip çıkıyor ama önceden yapsalardı daha mutlu olurduk. Şuan başta Barış Köseliören ve diğer üyeler esnafı ziyaret ediyor, memnun oluyoruz. LASİAD üyesi olmayan esnaflarıda gezilerine davet etseler birlik beraberlik adına çok iyi olur. Üye olmayanlarda Derneği tanımış olur. Yönetim grubu geziyor bunu takdir ediyoruz ve çalışmalarını destekliyoruz.

İleriye dönük önerileriniz nelerdir?

LASiAD, büyük ve bilinen bir dernek. Diğer satış yapabileceğimiz ülkelerederneğin üye ve yöneticileri ziyaret yaparsa Laleli’ye müşteri çekmek için iyi bir adım olabilir. Ülkeler arasında ticaret amaçlı geziler bölgeye de derneğe çok katkı sağlar. LASİAD’ ın da ne yaptığı görülür. 

LALELİ’NİN SESİ  Rus tüketicinin gözü hala Laleli’de DARK MEN… - Laleli Dergisi