Ana Sayfa

>

Röportaj

>

Tasarımcı

Modacı Meltem Özbek ‘Yoğun ve pastel renklerin, tüylerin detaylarda hakim olduğu bir yaz sezonu bizi bekliyor’

Meltem Özbek, kendi markasını ‘yalın, kaliteli ve lüks’ olarak tanımlıyor. Bu açıklamaya tam anlamıyla uyum sağlayan bir ilkbahar- Yaz koleksiyonuyla karşımızda. Uçuşan elbiseler, bol takımlar, rahatlık ve şıklığı buluşturmuş adeta. Meltem Özbek ile markasını, projelerini konuştuk. Gelecek sezonda neleri daha sık göreceğimizin ipucularını bizimle paylaştı.

Koleksiyonlarınızı hazırlarken en çok nelerden etkileniyorsunuz, ürün hazırlamak sizde nasıl bir süreci getiriyor?

 

Bazen bir dönem, bazen mimari yapı, bazende bir tablodan esinlenebiliyorum. Koleksiyonun hikayesi oluştuktan sonra kumaş   ve materyal araştırmasına geçiyorum devamında çizimler ve numune demesi için kalıp sürecine geçiyorum. Ve tüm bu süreçler sonlandıktan sonra numune aşamasına geçiliyor. 

 

İlkbahar- Yaz sezonunda daha çok nelerle karışılacağız?

 

Yoğun ve pastel renklerin ve tüylerin detaylarda hakim olduğu bir yaz sezonu geçireceğiz. Asimetrik dekoltelerin hakim olduğu, uçusan elbiselerin ve takımların ön planda olduğu bir ilkbahar -yaz sezonu bekliyor bizi. 

 

 Farklı renkleri ustalıkla kullanıyorsunuz. Sizde renklerin anlamı nedir? En çok kullandığınız renk nedir?

 

Öncelikle teşekkür ederim. Renklerin insanların ruh halini yansıttığını düşünüyorum. Ve giymeyi şeçtiğimiz renk ürünler enerjimizi de etkiliyor. Renk kullanmayı seviyorum, siyahın dışındaki doğada bulunan renkleri koleksiyonlarıma yansıtmak beni mutlu ediyor.En çok kullandığımrenkler, beyaz ve mavinin tonları diyebilirim.

 

 

Bir gardırobun vazgeçilmezi sizce nedir?

 

Mutlaka bir deri  ceket, günü kurtaran basic tişörtler ve denim pantalon

 

 

Kendi stilinizi oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz?

 

Bu dönem özellikle renkli giyiniyorum güzel enerji veriyor. Rahat hissettiğim parçaları giymeyi tercih ediyorum, Ve vücut şeklime uygun parçaları seçiyorum. 

 

 

 

Çanta ve aksesuar tasarımlarınıza devam ediyor musunuz?

 

Son iki sezondur bir süreliğine ara verdim fakat yeni koleksiyonumda yeni tasarım çantalarımı görebileceksiniz. 

 

 

Londra’da eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönüp ürün hazırlamaya devam ettiniz, yurt dışı merkezli sektöre adım atmanın etkileri neler oldu?

 

Yurt dışında eğitim almak benim için güzel bir şanstı. Moda eğitimimi Londra'da desteklemek benim vizyonumu ilerletmemi sağladı. Çok başarılı eğitmenlerle koleksiyon hazırlama şansım oldu. Bu da sizin tasarıma bakış açınızı geliştirmenizi, teknik ve koleksiyon sürecinde farklı fikirler edinmenizi ve daha profesyonel olmanızı sağlıyor.

 

Meltem Özbek markasını daha çok kimler tercih ediyor. Yurt dışında alımlarda en çok hangi ülkeye satışınız var?

 

Meltem Özbek marka'sını, şık ama sade olmayı seven kadınlar tercih ediyor. Orta doğu ülkelerine satışlarımız var. (Kuveyt, Rihad etc..)

 

 Yeni projelerinizden bahseder misiniz?

 

Aw19 koleksiyonumuzun üretim aşamasındayım. Meltem Özbek markası olarak, önümüzdeki sezonlarda da yurtdışı fuarlarına katılama devam edeceğiz. Hedefim, yurtiçi ve yurtdışı satış noktalarımızı arttırarak Meltem Özbek markamızı daha fazla kitleye ulaştırmak.

 

Modacı Meltem Özbek  ‘Yoğun ve pastel renklerin, tüylerin detaylarda hakim olduğu bir yaz sezonu bizi bekliyor’  - Laleli Dergisi