Ana Sayfa

>

Yaşam

>

Dünya Kültürleri

Dünya'dan Yeni Yıl Manzaraları

Dünyanın yeni yıla ilk giren kıtası olan Avustralya, 2019 yılına tonlarca havai fişeğin kullanıldığı görkemli gösterilerle girdi. 
 
 
Rusya;
 
Moskova'da yeni yıl kutlamaları Rusya'nın başkenti Moskova, 2019 yılına havai fişek gösterileriyle merhaba dedi. Binlerce Moskovalı Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı çevresinde bir araya gelerek yeni yılı karşıladı.
 
Kazakistan;
 
Kazakistan'ın başkenti Astana'da da halk, soğuk havaya rağmen yeni yılı karşılamak için konser sahnelerinin kurulduğu meydanlara akın etti. Kutlamalar kapsamında 2 kilometrelik maraton koşusu düzenlendi.
 
Azerbaycan;
 
Hazar Denizi kıyısındaki Ulusal Park'a toplanan binlerce Bakülü, yeni yıla havai fişek gösterileriyle "merhaba" dedi. Yeni yıl için cadde ve meydanların rengarenk ışıklarla süslendiği başkent Bakü'de, yeni yıl coşkusu yaşandı. 
 
Fransa; 
 
Paris'te yeni yıl kutlamaları Fransa'nın başkenti Paris'te yeni yıl, tüm coşkusuyla kutlandı. Şehrin dünyaca ünlü caddesi Champs-Elysees'de bulunan Arc de Triomphe (Zafer Takı) tarihi anıtında havai fişek ve üç boyutlu ışık şovları düzenlendi. Kutlamalar ilerleyen saatlere kadar devam etti.
 
ABD; 
 
New York'ta yılbaşı kutlamaları Amerikalı pop şarkıcısı Christina Aguilera, ABD'nin New York eyaletindeki yeni yıl kutlamaları kapsamında, Times Meydanı'na konser verdi. 
 
 
 

Dünya