Ana Sayfa

>

Yaşam

>

Güzellik

Naturel Tondaki Rujları Nasıl Kullanmalı?

Naturel Tondaki Rujlar,her ten rengindeaynı sonuçları vermez. Genel olarak beyaz tenlilerde koyu tabanlı rujlar çok iyi durur. Bordo, koyu kırmızı, şeftalinin açık tonları gibi…  Esmer tenliler de ise yine canlı tonlar, turuncular, açık kırmızılar, şeftali tonları muhteşem durur. Buğday tenliler için ise en iyi renkler kırmızılar, şeftaliler ve pembenin koyu tonlarıdır.  
Naturel ton rujları kullanmak her zaman zordur. Birkaç püf noktasıyla etkileyici makyajı yakalayabilirsiniz. 
 
Sınırlarınızı zorladığınızda 
Naturel rujlar iyi birer dengeleyicidir. Bu nedenle de abartılı bir göz makyajı yaptığınızda ya da haddinden fazla bir renklendirme kullandığınızda sizin havanızı dengelemek için öne çıkar. 
 
Makyajı azalttığınızda 
makyaj yapmaktan sıkıldığınız bir dönemde natürel tonlar imdadınıza yetişebilir. Size istediğiniz doğallığı ve sağlıklı görüntüyü o doğal dudaklarınız sağlar.
Ruj kadını olmak
Ruj kadını demek tek bir rujla da full makyaj bir görüntüye kavuşabilmektir. Eğer siz de tek bir rujla yüzünüzü parlatmayı başarıyorsanız iyi bir naturel rujla her daim güzel ve bakımlı görünebilirsiniz. 
Abartılı bir kıyafet giyindiğinizde
Abartılı makyajlar gibi abartılı kıyafetleri dengelemenin yolu da basit bir naturel ruj kullanmaktır. Eğer oldukça abartılı bir kıyafet giyindiğinizi düşünüyorsanız makyajınızı daha sade tutmalı ve bir renk kargaşasına ya da ağır bir görüntüye sahip olmamalısınız. Bu nedenle de iddialı kıyafetlerin dengeleyicisi güzel bir naturel rujdur.
 
Yazın sıcaklarında
Yaz sıcaklarında ağır makyaj yapmak pek iç açıcı sonuçlar doğurmaz. Makyajınız akabilir, sabitleyeyim derken de bir kaç katman birden canınızı sıkabilir. Oysa naturel tonda bir ruj sürüp dışarıya çıkmak sıcaklar için alınabilecek en iyi önlemdir. Yaz makyajınız için mutlaka böyle bir rujunuz olsun.
 
 
 

Naturel Tondaki Rujları Nasıl Kullanmalı?  - Laleli Dergisi