Ana Sayfa

>

Yaşam

>

Yaşam Tüyoları

Keşif Bedeninizi ve ruhunuzu keşfedin

Yaşamınızı huzurlu ve sağlıklı kılan unsurların en önemlisi beden ile ruh arasında sağlanan kusursuz dengedir. Zihinsel ve fiziksel olarak yenilenip, tazeleneceğiniz bir başlangıç yeni mevsimi karşılarken mükemmel hissettirecektir.

CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul bünyesinde bulunan, şehrin en göz alıcı ve kapsamlı spa ve fitness merkezi CVK Safira Spa & Fitness; 28-29 Nisan tarihlerinde ünlü eğitmenler ile gerçekleştireceği DOSHA WEEKEND ile size, bedeninizi ve ruhunuzu keşfedeceğiniz bir etkinlik sunuyor.CVK Park Bosphorus Hotel’in İstanbul Boğaz’ına tamamen hâkim etkinlik mekanı olan Bosphorus Terrace’ta, 150 kişi ile sınırlı olarak gerçekleşecek DOSHA WEEKEND’in biletleri CVK Safira Spa’dan temin edilebilir.

Dünyaca tanınmış isimler Türkiye’de

Adını, Ayurveda’da vücut tiplerine verilen isim olan Dosha’dan alan etkinlik, ayurvedik yaşam tarzı ile ilgili pek çok bilgiyi ve yaşlanmayı önleyici hayat tarzını konunun önemli uzmanları ile anlatıyor.Yogi Cameron ilk kez, DOSHA WEEKEND için Türkiye’de

Dünyanın en ünlü erkek mankenlerinden olan ve modellik kariyerini sonlandırdıktan sonra ilgilenmeye başladığı alternatif tıp, yoga ve ayurvedaalanlarında dünya çapında bir guru olarak ünlenen Cameron Alborzian, pek çok ülkede gerçekleştirdiği seminer ve workshop’ların en kapsamlısını DOSHA WEEKEND’de gerçekleştirecek. İlk kez Türkiye’ye gelecek olan Yogi Cameron’ın iki gün süre ile vereceği dersler; Dosha dengesini sağlamak için ayurvedik yoga, günlük aktivite yogası, yaşlanmayı önlemeye yönelik ayurveda ve bünyenize yönelik kişisel ayurvedik beslenme olacak.

Yoga, nefes eğitimi ve “Bones For Life” konularında uzman eğitmenlerden seanslar

Uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan ve Power Yoga, Anusara Yoga, Ashtanga Yoga gibi farklı yoga stillerinde uzmanlaşan Alexis Gulliver ise, Dosha Weekend için hazırladığı ve herkesin yapabileceği özel yoga seanslarını yine tüm bu stilleri harmanlayarak verecek.

Bedensel ve ruhsal sağlığı geliştirme yöntemleri öğretilecek

International Breathwork Foundation Türkiye koordinatörü Tılsım Demirdöken ile ise, önem ve farkındalığı her geçen yıl artan doğru nefes konusu işlenecek. Nefesin önemi, oksijenin bedene faydaları, zihinsel ve duygusal seviye, kendi nefes analizini yapma, fırtınanın içindeki göz olma / meditasyon ile kişinin merkezine gelmesi konuları üzerinde durulacak ve uygulamalı meditasyon yapılacak.

Movement Intelligence Türkiye temsilcisi Nadire Betül İpekçioğlu ise, “Bones for Life” programı ile, günlük hayatınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz, duruşunuzu ve bedeninizi kullanma yöntemleri ile hem bedensel hem de ruhsal sağlığı geliştirme yöntemlerini öğretecek.

 

 

 

Keşif   Bedeninizi ve ruhunuzu keşfedin - Laleli Dergisi