Ana Sayfa

>

Yaşam

>

Yaşam Tüyoları

#HayatEveSığar

Gündemimizde olan coronavirusü nedeniyle bu ay gerçekleşmesi planlanan birçok etkinlik iptal oldu, kimi şirketler uzaktan çalışma politikasını uygulamaya koydu, bireysel çalışanlar da evden çalışmayı tercih etti. Vaktimizin çoğunu evde geçiriyoruz, kimileri bunu “ev hapsi” gibi nitelendirse de ben bu dönemi verimli bir şekilde geçirmeye çalışıyorum. Ruhsal ve bedensel sağlığımızı koruyarak evlerimizde geçirdiğimiz bu olağanüstü hal durumunu nasıl değerlendirebileceğimize dair fikirlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle unutmamalıyız ki bağışıklık sistemimiz her durumda en büyük kalkanımız. Dolayısıyla dengeli bir beslenme ve düzenli uyku ile bağışıklık sisteminizin güçlü kalmasını sağlayabiliriz. Peki, zaman dilimini verimli geçirmek için neler yapabiliriz? Bol bol okuyabiliriz, dünyaca ünlü müzeleri internette gezebiliriz, film izleyebiliriz ya da sanatçıların dijital platforma taşıdığı konserlere katılabiliriz, online kurslara katılabiliriz, bakım yapabiliriz, egzersiz yapabiliriz, enstrüman çalabiliriz, yeni yemek tarifleri deneyebiliriz, mutfak eşyalarını düzenleyebiliriz, dolap yerleştirebiliriz...

Keyifle okuyacağınız bir röportaj: Özlem Süer bu ay konuğumuzdu… Sağlık köşemizde bağışıklık sistemini güçlendirme yolları, mutfak köşemizde eğlenceli tariflerimiz, kültür - sanat köşemizde film, kitap ve online ziyaret edebileceğiniz müze önerilerimiz ve daha fazlası bu ay Laleli’de.

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere, keyifli okumalar.

 

#HayatEveSığar - Laleli Dergisi