Ana Sayfa

>

Yaşam

>

Yemek

Sağlıklı Atıştırmalık

Sağlıklı Atıştırmalıklarla İş Stresini Yok Edin

İş hayatında hemen herkes stres ile mücadele ediyor. Yoğun çalışma saatleri, daha başarılı olma hissi, başarısızlık kaygısı ve çalışma koşulları gibi nedenler iş stresinin artmasında önemli rol oynuyor. İş stresini sağlıklı besinler tüketerek azaltabilirsiniz.  Sofra/Compass Group Türkiye’nin Ülke Diyetisyeni Gülşen Kadri, badem, kuru kayısı, avokado, balık,  turunçgiller, yulaf gibi özellikle B vitaminleri, C ve E vitamini içeren sağlıklı atıştırmalıklarla iş stresini hafifletebileceğinizi söylüyor.

Meyve ve yulaflı yiyecekler dinç tutuyor

İlk bakışta alışkın olmadığınız bir tat gibi görünse de B vitaminleri kaynağı olan yulaf hem başka yiyeceklerle birleştirerek birbirinden pratik ve farklı lezzetler yaratmanızı sağlar hem de B vitamininin ona verdiği gücü kullanarak iş yoğunluğu arasında stresinizi kenara atmanıza yardımcı olur.

Badem ve kuru kayısı mucizesi

Badem, insan beyninin gelişimi ve sağlığı için gerekli olan birçok element ve bileşen içerir. İçerdiği B2 ve E vitaminleri sayesinde de stresin azalmasında büyük rol oynar. Diğer bir alternatif ise kuru kayısı.

Papatya çayı ile rahatlayın

Papatya çayının antidepresan etkisi stresinizi azaltarak sizi rahatlatacaktır.

Çikolata mutluluk kaynağı

Çikolatada bulunan kakaonun içerisindeki  “feniletilamin” isimli madde,  endorfin salgılanmasını uyarıyor ve kendimizi daha mutlu hissetmemizi sağlıyor.

 

Sağlıklı Atıştırmalık - Laleli Dergisi